Čo sme zač

Zobrazené 8 567 krát

Fotoklub Osnica vznikol spontánne jedného septembrového dňa roku 2007 počas e-mailovej konverzácie jeho štyroch zakladajúcich členov. Počas spomínanej e-mailovej výmeny ich napadlo, že je zbytočne komplikované do každého e-mailu písať adresy troch príjemcov a že na to človek občas zabudne a že by bolo možno jednoduchšie vytvoriť si spoločný mailinglist. Odtiaľ bol ku neformálnemu „fotoklubu“ už len malý krôčik.

Keďže všetkým sa to pozdávalo ako výborný nápad, hlasovali za názov, no a keď ich napadali samé voloviny, spomenul si jeden z nich, že má k dispozícii voľnú doménu. V tom momente sa dvaja zo zakladajúcich členov zhodli že kopec, na základe ktorého bola táto doména zaregistrovaná, je ich najobľúbenejším. Následne prehlasovali zvyšných dvoch členov ktorí museli súhlasiť, a názov bol na svete. Takto nejako vznikol Fotoklub Osnica.

A kto teda vlastne sme? Sme štyria ľudia ktorí majú popri robote strašne málo času (fakt) ale napriek tomu sa radi venujú foteniu (každý rád fotí niečo iné) alebo aspoň tvrdia že keby mali viac času tak by fotili. Jeden Miro rád fotí všetko čo lieta (a prírodu), druhý Miro rád fotí ľudí (a domčeky), Jožo rád fotí prírodu (a Mačinec) a Rado rád fotí testovacie obrazce. 🙂

A ozaj – netreba zabudnúť že jeden Miro má rád Nikon, druhý má rád Canon, Jožo má rád Minoltu, a Rado má rád Canon, Minoltu a Ilford.

No, a to by možno aj stačilo. Ak usúdime, že to nestačilo, tak s tým budeme niečo robiť. Ale až keď budeme mať čas!